16. Karmapa, Král jogínů

16. Karmapa Rangdžung Rigpe Dordže byl mnohými považován za živoucího buddhu a současně za jednoho z největších buddhistických mistrů, jaké kdy Tibet poznal. Nová publikace přináší mozaiku příběhů a textů, které dokumentují život tohoto mimořádně inspirujícího lamy, který proslul svým soucitem, humorem, ale také například tím, že kromě lidí učil meditovat také ptáky a zvířata.

Tento významný buddhistický mistr ovlivnil život svých žáků, běžných lidí, náhodných kolemjdoucích, ale také například amerických indiánů a automobilového šampiona, který ze závodního Ferrari přesedl za volant Karmapova vozidla během jeho turné po USA. Celý život tu byl pro druhé a dokonce i proces umírání pro něj byl jen dalším způsobem, jak druhým pomáhat a pečovat o ně.

Vyprávění Hannah Nydahlové doplnili svými zkušenostmi a příběhy Lama Ole Nydahl, Džigme rinpočhe a další vypravěči. Kromě barvitých příběhů a zážitků nám publikace také přiblíží historický milník tibetského buddhismu – přenos buddhistického učení na Západ.

Autoři textů: Hannah Nydahlová, Lama Ole Nydahl, Džigme rinpočhe, Rangdžung Rigpe Dordže, Löbpon Ccheču rinpočhe, 3. Džamgon Kongthul rinpočhe, Tulku Urgjen rinpočhe, Topga rinpočhe, Gerd Bausch, Maggie Lehnert-Kossowská, Robert Hutchins, Levy Mitchen.

140 stran, 50 fotografií

                       

 

Cena: 250,- Kč
Zvolte množství  

Titulní obrázek ke stažení
Rok vydání 2023 Počet stran 140 ISBN Nakladatelství 103