Časopis Buddhismus dnes

Časopis Buddhismus dnes se snaží přiblížit živý buddhismus zde na Západě. Vychází v rámci českých center školy Karma Kagjü založených Lamou Olem Nydahlem.

Elektronická verze: e-Buddhismus dnes (určeno registrovaným členům center Buddhismu Diamantové cesty)

Tištěný časopis: Nabídka v buddhistických centrech | www.buddhismusdnes.cz

Seřadit od

Celkem publikací: 33

16. Karmapa, Král jogínů

16. Karmapa byl mnohými považován za žijícího buddhu a jednoho z nějvětších buddhistických mistrů, jaké Tibet poznal. Nová publikace přibližuje jeho život prostřednictvím vyprávění Hannah Nydahlové, Lamy Oleho Nydahla, Džigme rinpočheho a dalších. Doplněno fotografiemi a záznamy přednášek 16. Karmapy.

Detail a ukázky

Cena: 250,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 31

Buddhismus dnes č. 32 přináší výklad o soucitu jako formě odvahy od 17. Gjalwy Karmapy z Evropského centra v roce 2019. V článku o meditaci předává Lama Ole Nydahl vysvětlení a pokyny nezbytné pro práci s myšlenkami, motivací a další cenná vysvětlení pro meditační praxi. Šamar Rinpočhe podrobně vysvětluje...

Detail a ukázky

Cena: 200,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 29

Učení a meditace (Lama Ole Nydahl), Narození dítěte Karmapy a Sangjumly, Setkání Thaje Dordžeho a Orgjäna Thinleje, Důvěra v dharmu (16. Gjalwa Karmapa), Význam učitele (Lama Ole Nydahl), Cesta Karma Kagjü (16. Gjalwa Karmapa), Náš odkaz (Džigme rinpočhe), Setkání s 16. Gjalwou Karmapu (Angelika Tesch), Píseň vadžry (Milarepa), Hippies v Káthmándú (Šamar rinpočhe)

Detail a ukázky

Cena: 108,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 28

Štěstí / 17. Gjalwa Karmapa, Jak mít rád ty, kteří se k nám nechovají hezky? / 17. Gjalwa Karmapa, Osvícený přístup / Topga rinpočhe, Čtyři myšlenky / Lobpön Cheču rinpočhe, Jak pracovat s hněvem / Thungam Gjathul rinpočhe, Různé druhy intuice / Hannah Nydahlová, Tři otázky pro Lamu Oleho Nydahla, Úryvek z knihy Milarepa, Smrt, umírání a transformace...

Detail a ukázky

Cena: 108,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 27

Gurujóga na 16. Karmapu (16. Gjalwa Karmapa), Linie a odkaz – rozhovor; Můj život; I slovní války představují násilí; Jak být užitečný; O smrti vznešených bytostí (17. Gjalwa Karmapa), O práci s karmou, 2. část; Meditace (Džigme rinpočhe),  Linie Karmapů a Šamarpů, Rozhovor o 10. Karmapovi (14. Šamar rinpočhe), Světlo neohrožené a nezničitelné moudrosti (Düdžom rinpočhe), Zmocnění a soucit...Detail a ukázky

Cena: 135,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 26

Šamar rinpočhe (Daffyd Morris a Maggie Lehnertová), Oficiální kondolenční dopisy k úmrtí Šamara rinpočheho (J. S. 17. Karmapa Thinle Thaje Dordže, 4. král Bhútánu Džigme Singje Wangčhuk a Lama Ole Nydahl), Cesta k probuzení (Šamar rinpočhe), Čtyři zásady moudrých (Šamar rinpočhe), Otázky a odpovědi s Šamarem rinpočhem, Meditace...

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 25

Diamantové odhodlání (J. S. 17. Gjalwa Karmapa), O překážkách (J. S. 17. Gjalwa Karmapa), Učíme se od Lehmana (J. S. 17. Gjalwa Karmapa), Meditace: zasévání semínek do mysli (Šamar rinpočhe), Píseň pro 16. Karmapu (2. Džamgön Kongthul), O meditační pozici (3. Džamgön Kongthul rinpočhe), O uvolněném a prospěšném podnikání (Džigme rinpočhe), Poslední veřejné učení Kalu rinpočheho

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 24

K 40. výročí BDC (J. S. 17. Karmapa, Šamar rinpočhe, Džigme rinpočhe), J. S. 17. Gjalwa Karmapa pro The Huffington Post, Přístup bódhisattvy (Šamar rinpočhe), O požehnání (Džigme rinpočhe), O 16. Karmapovi (Topga rinpočhe), Požehnání padá jako déšť (Kalu rinpočhe)

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 23

Srdce mahámudry (16. Gjalwa Karmapa), Meditace (Šamar rinpočhe), O zážitcích s 16. Karmapou (Džigme rinpočhe), Mysl je jasností, prázdnotou a vědomím (Kalu rinpočhe), Meditace a obyčejné vědomí (Togpa Julgjal rinpočhe), Jednání – odkaz v praxi tibetského buddhismu (Lama Ole Nydahl)

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 22

900. výročí 1. Karmapy (Šamar rinpočhe), Odkaz v Diamantové cestě (Kalu rinpočhe), Meditace – odkaz v praxi tibetského buddhismu (Lama Ole Nydahl), Lama Ole Nydahl o Rečhungpovi, Ženy a buddhismus (Hannah Nydahlová), Cesta oddanosti (Tomek Lehnert), Aspekty buddhistického učení o karmě (Manfred Seegers)

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 21

Gurujóga na 16. Karmapu (16. Gjalwa Karmapa), Linie a odkaz (rozhovor s 17. Gjalwou Karmapou), O práci s karmou, 2. část (Džigme rinpočhe), Štědrost z pohledu buddhismu (Togpa Julgjal rinpočhe)

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Speciál: Umírání a smrt z pohledu buddhismu diamantové cesty

Buddhistický pohled na umírání a smrt a obecné rady, jak v těchto situacích pomáhat ostatním kolem nás. (VYPRODÁNO)

Detail a ukázky

Buddhismus dnes č. 19

Třicet sedm praxí bódhisattvů, 3. část (17. Gjalwa Karmapa), Kvalifikace důvěryhodného učitele buddhismu (Šamar rinpočhe), Pochopit základní učení (Šangpa rinpočhe), Učení o praktikování dharmy (Šerab Gjalcchen rinpočhe)

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 18

17. Gjalwa Karmapa - Třicet sedm praxí bódhisattvů, Šamar rinpočhe - Napětí v meditaci, Šamar rinpočhe - Buddhismus – Východ a Západ, otázky a odpovědi, Džigme rinpočhe - Dvě tváře mysli, Šerab Gjalcchen rinpočhe - Fáze budování a dovršení, Sempa Dordže - Význam Marpy.

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 17

37 praxí bódhisattvů, 1. část (komentář J.S. 17. Karmapy Thinlä Thaje Dořdžeho), Linie dharmy (Künzig Šamar rinpočhe), Cesta moudrosti (Lama Džigme rinpočhe), Život jako sen (Gendün rinpočhe), Jde především o to, být doopravdy šťastný (Lobpön Cečhu rinpočhe)

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 16

Čtyři zásady moudrých (Künzig Šamar rinpočhe), Zmocnění (Kalu rinpočhe), Píseň mahámudry (16. Karmapa Rangdžung Rigpä Dořdže), Lama Ole Nydahl: Buddha a láska, Děti v dharmě, O buddhistické svatbě, Láska obdařená hlubokým smyslem, Vítej doma, Gjalwo Karmapo! řeč Lamy Oleho ke Karmapovi a jeho odpověď.

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 15

Buddhismus na Západě (rozhovor se 17. Gjalwou Karmapou), Bódhisattvové a bódhičitta (Mipham rinpočhe), Otázky a odpovědi - z rozhovoru s Miphamem rinpočhem, Miphamové rinpočheové - historie jednotlivých inkarnací, Osvícený přístup mysli (9. Karmapa Wangčhung Dordže), Píseň užitku z rozvoje...

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 13

Slib bódhisattvy (17. Karmapa Thinlä Thaje Dordže), Mahámudra (9. Karmapa Wangčhug Dordže), Životopis 9. Karmapy (Manfred Seegers), Píseň, která pohne myslí (3. Karmapa Rangdžung Dordže), Stezka Velké pečeti (Künzig Šamar rinpočhe), Buddhovská podstata (Džamgön Kongthul rinpočhe), O meditaci Karmapy (Lobpön Cečhu rinpočhe)

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 10

Rozhovor se 17. Gjalwou Karmapou Thaje Dordžem, Tady se opravdu něco děje (rozhovor s řidičem 16. Karmapy), Čtyři učení Gampopy (Lobpön Cečhu rinpočhe), Lama, jidamy, dákyně a ochránci (Profesor Sempa Dordže), Rozhovory s Lamou Olem: O praxi přenosu vědomí, Síla přání

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství

Buddhismus dnes č. 8

Buddha v Silicon Valley (rozhovor se 17. Karmapou), Rozhovor s khenpem Karmou Čhöčhogem, Gurujóga (Džamgön Kongthul rinpočhe), K významu meditace na učitele (Manfred Seegers), Přímý odkaz (Manfred Maier)

Detail a ukázky

Cena: 80,- Kč
Zvolte množství