Soul production

Buddhismus v moderním světě (DVD Video)

Kapitoly:

  • Buddhismus v moderním světě (46 min)
  • Přednáška Lamy Ole Nydahla (68 min)
  • Interview se 17. Karmapou Thaje Dordžem (22 min)

Dánský dokument se věnuje historii a současnosti buddhismu Diamantové cesty linie Karma Kagjü. Vypráví příběh královského syna Siddhárty Gautamy, který se před dvěma a půl tisíci lety stal Buddhou. Objasňuje, jak se buddhismus rozvíjel po tisíc let v Indii a po další století v Tibetu. Zde se živý odkaz udržoval díky aktivitě vědomě se zrozujících realizovaných lamů. První z nich byl Karmapa, jehož ve všech dosud sedmnácti inkarnacích, které pokračují nepřerušeně již 800 let, nazývali živým buddhou. Dozvíme se, jak v 70. letech 20. století proběhl první kontakt dánského páru Hannah a Oleho Nydahlových s tibetským buddhismem a jak se stali právě Karmapovými žáky.

Až bude jezdit ohnivý vůl na kolech a železný pták bude létat na všechny strany, přijde mé učení do země bílého člověka.

Tato buddhistická předpověď z 8. století se od roku 1968 stává skutečností. Díky celoživotní práci Hannah a Ole Nydahlových se buddhismus rychle šíří. Dnes po celém světě působí více než šest set center buddhismu Diamantové cesty. Dokument nás zavede do několika evropských zemí, kde se posledních třicet let buddhismus rozvíjí. Součástí snímku jsou rozhovory s Lamou Olem Nydahlem, 17. Karmapou Thaje Dordžem a několika jejich žáky.

Film s českými titulky

Zvuk: ENG

Titulky: CZ, ENG, DE, IT, DK, PL, BG, RS, ES

Cena: 250,- Kč
Zvolte množství  

Titulní obrázek ke stažení
Délka 2 h 16 min Rok vydání 2010 Vydavatel Buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü – Bílý deštník