Tibet House Moscow

Průhledný lama (DVD Video)

Ruský dokument Průhledný lama vypráví životní příběh jednoho z největších meditačních mistrů 20. století, Lobpöna Ccheču rinpočheho. Rinpočhe se narodil v Bhútánu, jako dítě spolu s matkou přešel přes Himálaj a usadil se v Nepálu. Jakožto realizovaný lama se pak v Káthmándú věnoval budování klášterů, nemocnic, škol a mostů. Dokument se vrací do 70. let, kdy do Nepálu přišli první evropští zájemci o buddhistická učení o mysli, mezi nimi také Hannah a Ole Nydahlovi. Lobpön Ccheču rinpočhe byl jejich prvním učitelem. Až do své smrti v roce 2003 pak cestoval po Evropě a Americe a stal se velkou inspirací pro všechny, kdo se s ním setkali.

Lidský život jakožto součást nekonečného bytí tohoto světa můžeme přirovnat ke kapce vody v širokém oceánu. Ačkoli jsme součástí vesmíru, jsme natolik zaujati vlastními starostmi, že máme málokdy čas zamyslet se nad skutečnými hodnotami. Existují však lidé, kteří náš život dokáží změnit už během prvního krátkého setkání. Neuvěřitelná síla lásky, soucitu, laskavosti a vnitřního světla otevírá naše srdce a prolamuje naše koncepty, a tak se náš přístup ke světu navždy mění. Tato silná inspirace s námi zůstává a my se o ni chceme podělit. Existují lidé, pro které je nejvyšší pravda tou nejvyšší radostí.

Zvláštní poděkování za vznik tohoto filmu patří hlavní konzultantce, Maggie Lehnertové-Kossowské, rinpočheho asistentce, přítelkyni a dceři jeho srdce.

Producenti: Elena Vrublevská, Sergej Zolotarev. Režisérka: Anna Noviková. Kameramani: Alexej Fjodorov, Igor Borisenko. Zvukař: Dmitrij Zimin. Překladatelé: Boris Jerochin, Alexander Kojbagarov, Lena Leonťjevová, Olga Prokopjevová. Editoři: Natalja Diková, Natalja Dovženková, Eugenia Djačenková, Dmitrij Kozlov, Alexandr Rezničenko, Igor Šeljuk.

Film s českými titulky

Zvuk: ENG
Titulky: CZ, SK, PL, BG, IT, LT, RS, ES

Cena: 250,- Kč
Zvolte množství  

Titulní obrázek ke stažení
Délka 46 min. Rok vydání 2010 Vydavatel Buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü – Bílý deštník