Lama Ole Nydahl

Moje cesta k lamům (1. vydání)

Na konci šedesátých let se vypravili Ole a Hannah Nydahlovi na svatební cestu do Nepálu. Tam poznali 16. Karmapu, hlavu linie Karma Kagjü, který jim předal učení Diamantové cesty. Jejich cesta se zároveň stala setkáním kultury Východu a Západu. 16. Karmapa je požádal, aby nauky Diamantové cesty šířili na Západě a sloučili ze dvou tak rozdílných kultur to nejlepší. Lama Ole dodnes založil téměř 300 center (k datu vydání knihy, pozn. vydavatele) linie Karma Kagjü pod přímým vedením Gjalwy Karmapy, nyní 17. inkarnace Thaje Dordže. V Mojí cestě k lamům Ole Nydahl přibližuje atmosféru prvního setkání s naukami a učiteli Diamantové cesty. Zároveň svým svěžím a originálním stylem přibližuje účení lidem ze Západu.

Titul není dostupný
Nicméně dostupné je novější vydání

Lama Ole Nydahl

je jeden z mála lidí ze Západu, který je plně kvalifikován jako lama a mistr meditace tibetského buddhismu Diamantové cesty. On a jeho žena Hannah se stali prvními západními žáky 16. Gjalwy Karmapy, hlavního představitele linie Karma Kagjü. Nyní Lama Ole Nydahl neustále cestuje, předává učení a píše knihy. Doposud založil přes 600 center buddhismu Diamantové cesty. Díky své nezdolné energii, humoru a modernímu přístupu k předávání Buddhova učení si získal oblibu tisíců žáků po celém světě. „Svět je odrazem naší mysli. Vědomí, že doopravdy existují metody, díky kterým můžeme sami rozhodovat o tom, co se děje, před námi otevírá nový prostor.“ Lama Ole Nydahl
Knihy:
108 otázek a odpovědí
Buddha a láska
Být užitečný – Pohled buddhismu na smysluplný život
Čtyři přípravná cvičení
Hovory s Lamou Olem Nydahlem
Jak se věci mají: Současný úvod do Buddhova učení
Jak se věci mají: současný úvod do Buddhova učení (1. vydání)
Jak se věci mají: živé pojetí buddhismu (1. vydání)
Jak se věci mají: živé pojetí buddhismu (2. vydání)
Jak se věci mají: živé pojetí buddhismu (3. vydání)
Jak se věci mají: živé pojetí buddhismu (7. vydání)
Jízda na tygrovi
Jízda na tygrovi (1. vydání)
Moje cesta k lamům (1. vydání)
Moje cesta k lamům
Moudrost okamžiku
O smrti a znovuzrození
Otázky a buddhistické odpovědi
Velká pečeť
Velká pečeť (1. vydání)
Obrázek ke stažení Moje cesta k lamům (1. vydání) Autor Rok vydání 1999 Řada 1. vydání Počet stran 190 ISBN 80-238-4243-9 Nakladatelství Společnost Diamantové cesty (dnes Buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü – Bílý deštník)