Lama Ole Nydahl

O smrti a znovuzrození

Smrti se nemusíme bát. O celém procesu umírání můžeme otevřeně přemýšlet a učinit ho součástí svého života. Na konci pak na nás nebude čekat velký otazník.

Materialistická věda považovala za samozřejmé, že mysl je vytvářena mozkem. Současná věda však dokazuje, že mysl může existovat i bez fungujícího mozku. Uvádí mnoho případů lidí oživených z klinické smrti, kdy jejich mozek prokazatelně nefungoval, a oni poté přesto vyprávěli, co se dělo v místnosti během toho, kdy byli klinicky mrtví.

Tibetský buddhismus přináší úžasné vhledy do procesu umírání a objasňuje, co se děje “potom”. Popisuje procesy, které vedou během 49 dnů po smrti k dalšímu znovuzrození, a také nabízí metody vedoucí k nejlepšímu možnému zrození.

Každý jednoho dne zemře, a proto tato kniha může být každému užitečná. Někdo si ji přečte kvůli informacím, jak pomoci rodině nebo přátelům. Jiné zavede do centra buddhismu Diamantové cesty, kde získají hlubší a praktické informace o kurzech Vědomého umírání (tib. Phowa).

Jakákoli znalost, zkušenost nebo pochopení v této oblasti jsou nesmírně důležité. Smrt totiž v našem kolektivním vědomí momentálně představuje černou díru a vyvolává obavy. Znalost těchto procesů mysl uklidňuje a rozpouští strach.

Cena: 330,- Kč
(tištěné knihy)
Zvolte množství  

Lama Ole Nydahl

je jeden z mála lidí ze Západu, který je plně kvalifikován jako lama a mistr meditace tibetského buddhismu Diamantové cesty. On a jeho žena Hannah se stali prvními západními žáky 16. Gjalwy Karmapy, hlavního představitele linie Karma Kagjü. Nyní Lama Ole Nydahl neustále cestuje, předává učení a píše knihy. Doposud založil přes 600 center buddhismu Diamantové cesty. Díky své nezdolné energii, humoru a modernímu přístupu k předávání Buddhova učení si získal oblibu tisíců žáků po celém světě. „Svět je odrazem naší mysli. Vědomí, že doopravdy existují metody, díky kterým můžeme sami rozhodovat o tom, co se děje, před námi otevírá nový prostor.“ Lama Ole Nydahl
Knihy:
108 otázek a odpovědí
Buddha a láska
Být užitečný – Pohled buddhismu na smysluplný život
Čtyři přípravná cvičení
Hovory s Lamou Olem Nydahlem
Jak se věci mají: Současný úvod do Buddhova učení
Jak se věci mají: současný úvod do Buddhova učení (1. vydání)
Jak se věci mají: živé pojetí buddhismu (1. vydání)
Jak se věci mají: živé pojetí buddhismu (2. vydání)
Jak se věci mají: živé pojetí buddhismu (3. vydání)
Jak se věci mají: živé pojetí buddhismu (7. vydání)
Jízda na tygrovi
Jízda na tygrovi (1. vydání)
Moje cesta k lamům (1. vydání)
Moje cesta k lamům
Moudrost okamžiku
O smrti a znovuzrození
Otázky a buddhistické odpovědi
Velká pečeť
Velká pečeť (1. vydání)
Obrázek ke stažení O smrti a znovuzrození Autor Rok vydání 2011 Řada 1. vydání Počet stran 270 ISBN 978-80-903821-8-3 Nakladatelství Buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü – Bílý deštník