Tomasz Barudin, Klaudia Żerebiec

WINTERTOUR (DVD Video)

Dokument „Wintertour“ je prvním dílem čtyřdílného dokumentárního cyklu věnovaného historii a rozvoji buddhismu Diamantové cesty na Západě. Formou archivních záběrů líčí každoročně pořádanou rozsáhlou cestu vlakem Lamy Oleho a jeho žáků skrz celé Rusko. Je založen na rozhovorech s Lamou Olem o začátcích a současné situaci buddhismu Diamantové cesty na Západě.

Rozsáhlá rozloha země, idealismus a oddanost našich ruských přátel, síla našich učitelů, neustálé výzvy – díky tomu všemu se tato cesta stává unikátní příležitostí jít za své osobní hranice a identifikovat se s neohrožeností, radostí a soucitem našeho učitele.“ Tomek Lehnert, buddhistický učitel

Lama Ole Nydahl je jedním z několika málo západních plně kvalifikovaných lamů a učitelů meditační praxe v tibetské buddhistické tradici Karma Kagjü.

V roce 1969 se Lama Ole a jeho žena Hannah stali prvními západními žáky 16. Karmapy, jednoho z nejlepších buddhistických meditačních mistrů své doby. Po třech letech meditační praxe a buddhistického učení pod vedením 16. Karmapy, jím byli Ole s Hannah požádání o předávání učení v Evropě a dalších částech západního světa. Od té doby cestuje Lama Ole téměř každý den po celém západním světě a předává požehnání linie a učení budhismu Diamantové cesty.

„Od roku 1992 bere Lama Ole stovky svých žáků na každoroční cestu sněhem ruského dálného východu a Sibiře.

Oficiální web filmu

Cena: 250,- Kč
Zvolte množství  

Titulní obrázek ke stažení
Délka 50 minut Rok vydání 2012 Vydavatel Fundacja Dharma Movie Projects